Bengt Orup

(Ruotsi, 1916-1996)
Bengt Orup
(Ruotsi, 1916-1996)

MARTINIGLAS, 12 st, "Strikt", Bengt Orup, Johansfors, formgiven 1953.

Vittonad randdekor. Höjd 8 cm.

Mindre bruksslitage och repor.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet