Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

SKÅL PÅ FOT, silver, eng stämplar, Robert Henell III, London 1841 samt sve stämplar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1842

Vikt ca 1020 g. Konturerad och godronnerad form med driven dekor av blommor och korgmönster. Diameter 33 cm.

Bruksslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).

Lähtöhinta
5 000 SEK