SKÅL PÅ FOT, silver, eng stämplar, Robert Henell III, London 1841 samt sve stämplar, Gustaf Möllenborg, Stockholm, 1842

Vikt ca 1020 g. Konturerad och godronnerad form med driven dekor av blommor och korgmönster. Diameter 33 cm.

Bruksslitage.

Alkuperä - Provenienssi

Carl Ulrik Palms samling (1864-1954).

Lähtöhinta
5 000 SEK