BORDSLAMPA, Hans-Agne Jakobsson, Markaryd, 1900-talets andra hälft.

Mässing. Perforerad dekor. Etikettmärkt invändigt "Hans-Agne Jakobsson AB Markaryd". Höjd ca 17 cm.

Bruksslitage. Repor samt anlöpningar. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
1 500 SEK