FÄLLBORD, Anders Rosendahl, Arboga, 1762-1836.

Alrotsfanerad, rektangulär skiva. Svärtad, tredelad pelarfot. Brännstämplat. Längd 54, bredd 39, höjd 72 cm.

Ytslitage, ställvis något hårdare. Fanerskada på ena långsidans kant.

Lähtöhinta
4 000 SEK