Gustaviansk

(Ruotsi, 1775-1810)
Gustaviansk
(Ruotsi, 1775-1810)

STOLAR, 4 st, "Axet", gustaviansk stil, Bodafors, 1900-talets andra hälft.

Bemålade. Genombruten skuten dekor av axknippe, kannelerade ben, fleuron. Lös klädd och stoppad sits. Etikettmärkta.

Slitage, ställvis hårdare.

Lähtöhinta
2 500 SEK