SÄNGBORD, modell 914, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, 1950-/60-tal.

Mahogny. En låda i sarg. Tidningshylla. Beslag av mässing. Bredd 40. Djup 65. Höjd ca 57 cm. Nyckel finns.

Bruksslitage. Mindre märken och repor. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
2 000 SEK