FÅTÖLJ, modell nr 3543 "Oxford", Svenskt Tenn.
Öronlappsfåtölj. Ben i betsad bok. Helstoppad. Lös sittplymå. Klädd i tyg "Baranquilla" designat av Josef Frank.
Slitage, ställvis hårdare. Nötskador och blekningar.