PIEDESTALER, ett par, stenmassa, 1900-talets andra hälft.

Kannelerade kolonner med sockel och krön i dorisk stil, 23 x 24, höjd 80 cm.

Slitage, repor, nagg. En piedestal lagad.

Lähtöhinta
2 000 SEK