768445

ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Svanen", Fritz Hansen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Fyrdelad fot i vitmetall, stämplad undertill "FH MADE IN DENMARK". Läderklädd sits.

Bruksslitage. Rost. Klädsel med hål, krackelyrer samt torkad stoppning.

Lähtöhinta
6 000 SEK