SCHACKSPEL, marmor, 1900-talets andra hälft.

Bräde i marmor. Spelpjäser i form av afrikanska figurer i trä. Brädets längd 39. Bredd 39 cm.

Ytskikt med slitage. Bräde med några nagg.

Lähtöhinta
1 500 SEK