787591

Signe Persson-Melin

(Ruotsi, Syntymävuosi 1925)
Signe Persson-Melin
(Ruotsi, Syntymävuosi 1925)

BURKAR, KARAFFER och FLASKOR, glas, 14 st, "Sill/kryddor i kvadrat", Signe Persson-Melin, Boda, 1900-talets andra hälft.

Olika modeller, delvis mer korklock/knoppar. Höjd 6,2-30 cm.

Smärre slitage.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Kuvan käyttöoikeudet