SPEGEL MED KONSOLBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Mahogny. Spegel med uppsvängt konturerat krön. B 65, h 148. Konsolbord med konturerad skiva, skuren sargdekor, två svängda ben. L 69, b 31, h 83.

Slitage, repor. Nytt spegelglas.

Lähtöhinta
1 500 SEK