Ei yhteyttä palvelimeen
Live-huutokaupat
Contemporary Art & Design 670
Huutokauppa: 21.−22. huhtikuuta 2026
Important Timepieces 671
Huutokauppa: 21. huhtikuuta 2026
Modern Art & Design 672
Huutokauppa: 20.−21. toukokuuta 2026
Important Spring Sale 673
Huutokauppa: 10.−12. kesäkuuta 2026

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
15 Esinettä
Madeleine Pyk, "I ateljén".
8 h 49m
Madeleine Pyk, "I ateljén".
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Rolf Hanson, "Happy Sad".
1p 8 h
Rolf Hanson, "Happy Sad".
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
Yrjö Edelmann, Untitled.
1p 9 h
Yrjö Edelmann, Untitled.
Tarjottu
550 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
James Coignard, Untitled.
1p 11 h
James Coignard, Untitled.
Tarjottu
1 100 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
2p 6 h
Yrjö Edelmann, "Packed blue and grey heaven".
Tarjottu
1 300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
2p 6 h
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
2p 8 h
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
AKAY, Reason for Living.
3p 8 h
AKAY, Reason for Living.
Tarjottu
1 900 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
4p 8 h
Carl Johan De Geer, "Vittnet".
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.