Ei yhteyttä palvelimeen

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
27 Esinettä
"Maisema-aihe".
5p 14 h
"Maisema-aihe".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
250 EUR
Päivi Lempinen, Teltta.
5p 13 h
Päivi Lempinen, Teltta.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
200 EUR
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
5p 16 h
Karl Axel Pehrson, "Alternus IX".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Makode Linde, "Phantom Blot".
5p 15 h
Makode Linde, "Phantom Blot".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
Makode Linde, "Can't you speak".
5p 15 h
Makode Linde, "Can't you speak".
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
5p 16 h
Yrjö Edelmann, "Wrapped Bottle".
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Pentti Koivikko, Kevät.
1p 13 h
Pentti Koivikko, Kevät.
Tarjottu
60 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
Günter Frühtrunk, "Staccato".
5p 16 h
Günter Frühtrunk, "Staccato".
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Lauri Ahlgrén, "Sininen uni".
1p 13 h
Lauri Ahlgrén, "Sininen uni".
Tarjottu
100 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
5p 16 h
Raul Meel, Windows and Landscape 3".
Tarjottu
1 211 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Hughie O´Donoghue, Untitled.
3p 16 h
Hughie O´Donoghue, Untitled.
Tarjottu
2 750 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
19 h 23m
Victor Vasarely, "Louisiana 3".
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
15 h 11m
Franco Costa, "The Ocean's Champion crop".
Tarjottu
3 800 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
Jean (Hans) Arp, Sommitelma.
13 h 55m
Jean (Hans) Arp, Sommitelma.
Tarjottu
400 EUR
Lähtöhinta
500 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
6p 19 h
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Tarjottu
690 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
Jean Dubuffet, "The Warrior" 1958.
2p 20 h
Jean Dubuffet, "The Warrior" 1958.
Tarjottu
8 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
Andy Warhol, after, "Brillo".
2p 17 h
Andy Warhol, after, "Brillo".
Tarjottu
24 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 SEK
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.