OIVA TOIKKA, FÅGEL, "Willow curlew", signerad O. Toikka Nuutajärvi numrerad 93/2000.
Flerfärgat iriserande samt filigranglas. Längd 42 cm. Höjd 20 cm.
Helhetsintrycket är mycket gott.