Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

254 föremål
Hermès, "Hapi 4", armband.
4 tim 26m
Hermès, "Hapi 4", armband.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Piero Fornasetti, bricka 1900-talets mitt Italien.
5 tim 38m
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Bordslampa, jugend, tidigt 1900-tal.
8 tim
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädhängare, Italien, 1900.talets andra hälft.
8 tim 16m
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft.
8 tim 32m
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1920-30-tal.
10 tim 54m
Taklampa, 1920-30-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sideboard, Nordal, Danmark.
11 tim 18m
Sideboard, Nordal, Danmark.
1 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Taklampa, art déco, 1920/-30-tal.
11 tim 22m
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets andra hälft.
1d 7 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa med bord, 1930-tal.
1d 9 tim
Golvlampa med bord, 1930-tal.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fritz Kurz, taklampa, Orrefors, 1900-talets mitt.
1d 10 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Serveringsvagn, Åry, 1900-talets mitt.
1d 11 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 5 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Plafond, Swedish Grace, 1930-tal.
2d 5 tim
550 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
2d 8 tim
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Plafondlampa, 1920-tal.
2d 8 tim
Plafondlampa, 1920-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ingegerd Silow, matta, rölakan, ca 234 x162 cm.
2d 8 tim
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa, modell 15704, Böhlmarks.
2d 8 tim
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1930/40-tal.
2d 9 tim
Taklampa, 1930/40-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK