Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 562

 
284 föremål
955. RING, oval fasettslipad blå safir med åttkantslipade diamanter, 1920-tal.
955. RING, oval fasettslipad blå safir med åttkantslipade diamanter, 1920-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1188. RING, oval fasettslipad smaragd, 1.25 ct.
1188. RING, oval fasettslipad smaragd, 1.25 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1025. RING, princesslipade diamanter, tot. 4.10 ct.
1025. RING, princesslipade diamanter, tot. 4.10 ct.
Klubbat pris
14 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1051. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.40 cts.
1051. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.40 cts.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1067. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.45 ct.
1067. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.45 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1027. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.61 ct.
1027. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. 3.61 ct.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1017. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. ca 2.50 ct.
1017. RING, sk eternityring, briljantslipade diamanter, tot. ca 2.50 ct.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1182. RING, smaragd med antikslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
1182. RING, smaragd med antikslipade diamanter, tot. ca 1.20 ct.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1020. RING, smaragder och briljantslipade diamanter, tot. ca 0.70 ct.
1020. RING, smaragder och briljantslipade diamanter, tot. ca 0.70 ct.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
988. RING, smaragdslipad diamant, sk square emerald cut, 3.02 ct. Cert. IGI.
988. RING, smaragdslipad diamant, sk square emerald cut, 3.02 ct. Cert. IGI.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
300 000 - 325 000 SEK
1139. RING, tre briljantslipade diamanter, tot. 1.10 ct.
1139. RING, tre briljantslipade diamanter, tot. 1.10 ct.
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1154. RING, två gammalslipade diamanter, vardera ca 0.90 ct, samt två mindre.
1154. RING, två gammalslipade diamanter, vardera ca 0.90 ct, samt två mindre.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
1074. RINGAR, Cartier, 3 st, med rubin, smaragd och blå safir.
1074. RINGAR, Cartier, 3 st, med rubin, smaragd och blå safir.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1243. SPINDELUR, Buckingham, London. Tidigt 1700-tal.
1243. SPINDELUR, Buckingham, London. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1237. SPINDELUR, Busch, Hamburg. Tidigt 1700-tal.
1237. SPINDELUR, Busch, Hamburg. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1242. SPINDELUR, Courvoisier, Frankrike, kvartsrepeter. Sent 1700-tal.
1242. SPINDELUR, Courvoisier, Frankrike, kvartsrepeter. Sent 1700-tal.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1241. SPINDELUR, Frankrike, 1700-talets mitt.
1241. SPINDELUR, Frankrike, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1232. SPINDELUR, Graham, London, repousséboett, 1700-talets mitt.
1232. SPINDELUR, Graham, London, repousséboett, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1246. SPINDELUR, Le Roy, Paris, för turkiska marknaden. 1700-tal.
1246. SPINDELUR, Le Roy, Paris, för turkiska marknaden. 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1244. SPINDELUR, Le Roy, Paris. Sent 1700-tal.
1244. SPINDELUR, Le Roy, Paris. Sent 1700-tal.
Klubbat pris
23 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1238. SPINDELUR, London, repousséboett. Tidigt 1700-tal.
1238. SPINDELUR, London, repousséboett. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1239. SPINDELUR, London, tidigt 1700-tal.
1239. SPINDELUR, London, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1240. SPINDELUR, Meynier, Frankrike. 1700-talets första hälft.
1240. SPINDELUR, Meynier, Frankrike. 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1245. SPINDELUR, självslag. Tidigt 1700-tal.
1245. SPINDELUR, självslag. Tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1176. ÖRHÄNGEN, 24 baguetteslipade diamanter, tot. 3.08 ct.
1176. ÖRHÄNGEN, 24 baguetteslipade diamanter, tot. 3.08 ct.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1049. ÖRHÄNGEN, Cartier, 'Panthérè', guld med ögon av smaragd. 1990-tal.
1049. ÖRHÄNGEN, Cartier, 'Panthérè', guld med ögon av smaragd. 1990-tal.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1132. ÖRHÄNGEN, Fred, briljantslipade diamanter, ca 2 ct.
1132. ÖRHÄNGEN, Fred, briljantslipade diamanter, ca 2 ct.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
959. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 1.01 ct.
959. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 1.01 ct.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1066. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 2.42 ct.
1066. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 2.42 ct.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1028. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 4.48 ct.
1028. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 4.48 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1069. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 5.30 ct.
1069. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 5.30 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
998. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 5.85 ct.
998. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. 5.85 ct.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
1115. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. ca 3.60 ct.
1115. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. ca 3.60 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
965. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. ca 4.80 ct, i form av hjärtan.
965. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, tot. ca 4.80 ct, i form av hjärtan.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1050. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera 0.50 ct. Cert. HRD.
1050. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera 0.50 ct. Cert. HRD.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1015. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera 1 ct. Cert. GIA.
1015. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera 1 ct. Cert. GIA.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
85 000 - 90 000 SEK
1191. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera ca 1 ct (tot 2.12 ct).
1191. ÖRHÄNGEN, briljantslipade diamanter, vardera ca 1 ct (tot 2.12 ct).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
70 000 - 75 000 SEK
984. ÖRHÄNGEN, cognacsfärgade South sea pärlor, ca 15 mm, med rosa turmaliner.
984. ÖRHÄNGEN, cognacsfärgade South sea pärlor, ca 15 mm, med rosa turmaliner.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1190. ÖRHÄNGEN, cushion cut diamanter, 1 ct resp. 1.02 ct.
1190. ÖRHÄNGEN, cushion cut diamanter, 1 ct resp. 1.02 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
60 000 - 65 000 SEK
983. ÖRHÄNGEN, rosa och gula safirer, tot. ca 9 ct.
983. ÖRHÄNGEN, rosa och gula safirer, tot. ca 9 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1059. ÖRHÄNGEN, turkoser med briljantslipade diamanter, tot. ca 1.70 ct.
1059. ÖRHÄNGEN, turkoser med briljantslipade diamanter, tot. ca 1.70 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK