Vårens Contemporary 567

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
516AArman (Armand Pierre Fernandez), "Puristic Monochromes".345 000 SEK
518Marc Quinn, "AG1".Återrop
519Jeff Koons, ”Puppy Vase”.60 000 SEK
520Damien Hirst, "The Eucharist".Återrop
520AYves Klein, "Venus Bleue".440 000 SEK
521AOla Billgren, "Pastoral".Återrop
521BOla Billgren, "I Museo Vaticano".Återrop
522Kjartan Slettemark, "Självporträtt som Marilyn".Återrop
523David Denby, "Tea time".40 000 SEK
524Björn Wessman, "Vue Mont st Victorie".17 000 SEK
525Tommy Hilding, Utan titel.Återrop
526Roger Metto, "Telluride sky".4 000 SEK
527JAN HÅFSTRÖM, bemålat trä, signerad och daterad 1990 a tergo.Återrop
528Peter Johansson, "Korv i fågelholk".Återrop
529Maria Miesenberger, Utan titel.2 500 SEK
530Marianna Uutinen, "Red line".60 000 SEK
531Michael Johansson, "Engine Bought Separately - Krups II".11 000 SEK
532Johanna Karlsson, Utan titel.Återrop
533Jason Middlebrook, "The great horned owl".Återrop
534Eva Löfdahl, Utan titel.15 500 SEK
535Ernst Billgren, Björnhuvud.46 000 SEK
536PETER DAHL. Akvarell på papper. Signerad Peter Dahl.Återrop
537Marianne Lindberg De Geer, Utan titel.28 000 SEK
538Helene Billgren, "Samariter III".16 500 SEK
539Jukka Mäkelä, "Flash".Återrop
540Scott Olson, Untitled.20 000 SEK
541ULRIK SAMUELSON, Signerad US. Även signerad Ulrik Samuelson och daterad -00 a tergo. Duk.Återrop
542Lena Cronqvist, "Flöt i land".26 000 SEK
543PETER DAHL, olja på duk, sign och dat -67.Återrop
544LG Lundberg, "Jag har dansat med de stora".21 000 SEK
545Arman (Armand Pierre Fernandez), Au cœur de la musique.18 000 SEK
546Arman (Armand Pierre Fernandez), Fiol i plexiglas.27 000 SEK
547Arman (Armand Pierre Fernandez), "Fragments de Venus".17 500 SEK
548FERNANDEZ ARMAN, objekt i träram. Signerad Arman och numrerad 19/100.Återrop
550Arman (Armand Pierre Fernandez), "Saxophone".Återrop
551Fernandez Arman, Saxofoner.60 000 SEK