Vårens Klassiska 568

24 föremål
800. GLASSERVIS, 50 delar. Kosta, modell "Odelberg".
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
798. REMMARE, glas, 18 stycken. Böhmen, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
799. GLASSERVIS, 46 delar. Kosta, modell "Odelberg".
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
797. PORTVINSSKRIN, för sex flaskor. England, 1800-tal.
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
781. POKAL med LOCK, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
782. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
791. POKAL med LOCK, blått glas. Göteborgs glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
785. VINGLAS, åtta stycken. England eller Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
790. FLASKA, glas. Strömbäcks glasbruk, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
796. CHAMPAGNESTRUTAR, åtta stycken. 1800-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
794. VINGLAS. England, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
795. CHAMPAGNESTRUTAR, 12 stycken, glas. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
780. BÄGARGLAS. Tyskland, daterat 1740.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
779. KONFEKTSKÅL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
793. TAZZA, blått glas. 1700-tal, troligen Norge.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
784. VINGLAS. 1700-tal, troligen Holland.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
778. KONFEKTSKÅL, glas. Schlesien, 1740-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
788. VINGLAS, tre stycken. Troligen Norge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
789. FLASKA, grönt glas. Sverige, daterad 1751.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
787. VINGLAS. England, 1700-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
783. POKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
777. VINGLAS. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
786. VINGLAS. England, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK