Contemporary 579

Slutpriser

Nr.FöremålKlubbat pris
403Dick Bengtsson, "Stockhus".Återrop
404Öyvind Fahlström, "World Trade Monopoly (B, large)".3 150 000 SEK
405Ola Billgren, "Maria".1 900 000 SEK
406Ola Billgren, "Puerto de la Cruz".280 000 SEK
407Ola Billgren, "Blommor".175 000 SEK
408Cecilia Edefalk, "At the Moment Untitled".Återrop
409Jockum Nordström, "Hämta vatten".Återrop
410Karin Mamma Andersson, "Moonlighting".Återrop
411Robert Bechtle, "Santa Barbara Garden".195 000 SEK
412Jim Dine, "Green Moon".350 000 SEK
413Jim Dine, "Rake".Återrop
414Ed Ruscha, "Stains".1 500 000 SEK
415Ralph Goings, "Hot Fudge Sundae Interior".3 100 000 SEK
416Andy Warhol, "Last Supper".50 000 000 SEK
417John Chamberlain, "Yellow Nunn".4 400 000 SEK
418Sean Scully, "North Eagle".Återrop
419Ola Billgren, "Blommor i mörkret VI" PRIVATE SALE T.O.M 31 DECEMBER 2013.Återrop
420Olivier Mosset, Utan titel.310 000 SEK
421Håkan Rehnberg, "Insomnia".70 000 SEK
422Ulf Rollof, "Midnattsblå RGB".64 000 SEK
423Jeppe Hein, "Mirror Neon Cube".Återrop
424Yngve Rådberg, "The Key".24 000 SEK
425Max Mikael Book, "Malselv II".11 000 SEK
426Roj Friberg, "Utan titel".8 500 SEK
427Kjartan Slettemark, Utan titel.Återrop
428Tommy Östmar, ”Bekännelsen”.Återrop
429Roger Risberg, "Utan kläder".26 000 SEK
430Donald Baechler, "Red Line Drawing".8 000 SEK
431Claes Oldenburg, Utan titel.26 000 SEK
432Ben Bianchi, "Untitled".Återrop
433Louis Le Brocquy, "Image of August Strindberg".Återrop
434MIQUEL BARCELÓ, blandteknik på papper, signerad B. Även signerad Barceló och daterad -85 på etikett a tergo.Återrop
435Miquel Barceló, "Potterie Française".48 000 SEK
436Zeng Fanzhi, "Untitled".500 000 SEK
437ROBERT RAUSCHENBERG, sign och dat -86 och numr 4/25. Multipel. Aluminium, screentryck, reliefpräglad silverplatta.Återrop
438Allen Jones, "Conductor".85 000 SEK
439Milton Resnick, "Untitled".95 000 SEK
440Arman (Armand Pierre Fernandez), Violon Brise.55 000 SEK
441Arman (Armand Pierre Fernandez), Utan titel.130 000 SEK
442Arman (Armand Pierre Fernandez), Utan titel.30 000 SEK
443Arman (Armand Pierre Fernandez), "Violin brise".75 000 SEK