Klassiska 580

518 föremål
441. LJUSSTAKAR, ett par, brons. Troligen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
520. VAS, biskviporslin Qing dynastin.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
438. RÖKELSEKAR, tripod, brons. Troligen Ming dynastin.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
310. BRICKA, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
352. SHUNGAMÅLNING, olika erotiska scener, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
485. KANNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
101. BÅGSKYTTERING, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
177. SKÅLAR, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK