Kan inte nå servern

Klassiska 580

 
518 föremål
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
32. HÅRPRYDNAD, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
45 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
31. HÅRPRYDNADER, tre stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
9. SKÅL, porslin. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
143. SKÅL, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
143. SKÅL, lergods. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
133. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
133. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
77. FAT, porslin. Sen Qing dynastin, med Qianlong sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
1 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
100. PAPPERSVIKT, brons. Qing dynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
60. RADBAND, persikokärnor. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
204. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
205. ARMRING, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
343. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesisk konst.
343. BÖCKER, 16 stycken. Främst Kinesisk konst.
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
101. BÅGSKYTTERING, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
101. BÅGSKYTTERING, förgylld brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
147. SIDENBRODERIER, tre stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
147. SIDENBRODERIER, tre stycken. Sen Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
144. KANNA, lergods. Troligen Liao dynastin (916–1125).
Klubbat pris 
1 800 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
104. SKÅL, silver. Kina, 1900-tal, oidentifierade stämplar.
104. SKÅL, silver. Kina, 1900-tal, oidentifierade stämplar.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
166. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
166. TALLRIK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
480. KANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
480. KANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
423. KUDDFODRAL, silke. Sen Qing dynasti. 92,5 x 96,5 cm.
423. KUDDFODRAL, silke. Sen Qing dynasti. 92,5 x 96,5 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
96. SPEGEL, brons. Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
33. DEKORATIONER, nio stycken, nefrit. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
87. DHARMAPALA, miniatyr, förgylld brons. Sinotibetansk, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
130. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
130. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
72. PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
107. FAT, silver. Kina. Bär stämplar Shanghai, Zee Wo, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
194. SPÄNNE, nefrit och försilvrad metall, sen Qing dysnasti (1664-1912).
194. SPÄNNE, nefrit och försilvrad metall, sen Qing dysnasti (1664-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
391. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong ca 1795.
391. TALLRIK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong ca 1795.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
254. SKÅL med STÄLL, keramik. Song dynastin (960-1279).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
85. MINIATYR, brons. Troligen Tang dynastin (618-907).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
151. ASK med LOCK samt CABARET, lack. Sen Qing dynasti (1644-1912).
151. ASK med LOCK samt CABARET, lack. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
74. KOPPAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
405. TEDOSA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
405. TEDOSA, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
416. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
416. BÅLSKÅL, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
129. KRUKA, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
82. SKEDAR, 10 stycken, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
50. TUSCHAVKLAPPNING.  Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
50. TUSCHAVKLAPPNING. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
186. SKÅL, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
186. SKÅL, celadon. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
57. SNUSDOSA, hardwood. Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
305. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
305. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
197. SKÅL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
197. SKÅL, jade. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
182. STEMCUP, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
182. STEMCUP, porslin. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
58. FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
110. POKAL, silver. Kina, Wang Hing, Hongkong, 1900-talets början.
110. POKAL, silver. Kina, Wang Hing, Hongkong, 1900-talets början.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
455. VAS, cloisonné. Kina, 1900-tal.
455. VAS, cloisonné. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
308. VAS, porslin.  Kina, 1900-tal med rött sigillmärke.
308. VAS, porslin. Kina, 1900-tal med rött sigillmärke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
526. YTTERKRUKA, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
526. YTTERKRUKA, porslin. Sen Qing dynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
348. RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi. 28 x 29,5 cm. Qing dynastin. Kina 1800-tal.
348. RANGMÄRKE, siden, s.k. Buzi. 28 x 29,5 cm. Qing dynastin. Kina 1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
102. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
102. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
414. TALLRIK, kompaniporslin, Qing dynastin, 1740-tal.
414. TALLRIK, kompaniporslin, Qing dynastin, 1740-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
199. SKULPTUR, nefrit, Kina. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
199. SKULPTUR, nefrit, Kina. Troligen sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
518. URNA med LOCK, porslin. Kina, troligen Republik.
518. URNA med LOCK, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
266. KOPP, porslin. Qing dynastin (1644-1912), märkt Yongle.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
445. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji, (1868-1912).
445. RÖKELSEKAR, brons. Japan, Meiji, (1868-1912).
Klubbat pris 
2 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
171. FAT, porslin. "Sunko-roku" Satsuma, Japan, tidig Edo (1603-1867).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
509. VAS, porslin. Qing dynasti (1644-1912).
509. VAS, porslin. Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
354. MINNESALBUM, fotografier. Kronprinsparets besök i Tokyo, 1926.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
268. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
222. GUANYIN, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
433. SPEGEL, brons. Troligen Tang dynastin (618-906).
433. SPEGEL, brons. Troligen Tang dynastin (618-906).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
434. SPEGEL, brons. Troligen Ming dynastin eller äldre.
434. SPEGEL, brons. Troligen Ming dynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
360. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
444. LYKTOR, ett par, brons. Sen Qing dysnasti (1644-1912).
Klubbat pris 
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
176. TALLRIK, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
176. TALLRIK, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
483. VASER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
483. VASER, ett par, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
185. SKÅLFAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
185. SKÅLFAT, keramik. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
310. BRICKA, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
310. BRICKA, porslin. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
352A. SHUNGAMÅLNING, olika erotiska scener, Meiji (1868-1912).
352A. SHUNGAMÅLNING, olika erotiska scener, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
351. SHUNGA, träsnitt, Japan 1700/1800-tal.
351. SHUNGA, träsnitt, Japan 1700/1800-tal.
Klubbat pris 
200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
413. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
413. FAT, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
412. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
412. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
328. KALLIGRAFI, Qing dynastin 1800-tal.
328. KALLIGRAFI, Qing dynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
424. KJOL, siden. Sen Qing dynasti (1644-1912). Höjd 76 cm.
424. KJOL, siden. Sen Qing dynasti (1644-1912). Höjd 76 cm.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
146. SIDENBRODERIER, sex stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
146. SIDENBRODERIER, sex stycken. Sen Qing dynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
229. FIGURIN, kopparlegering. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
383. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
383. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
183. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen Yuandynastin, (1280-1367).
183. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen Yuandynastin, (1280-1367).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
487. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
487. SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK