Klassiska 580

518 föremål
420. VAS, lack. Sen Qing Dynasti (1644-1912) med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
211. BODHISATTVA, förgylld kopparlegering. Manjushri, Nepal 14/1500-tal.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
469. URNOR, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
210. GUANYIN, förgylld brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris
165 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
470. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
168. ASK med LOCK, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
490. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris
155 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
315. OLJEMÅLNING, Kvinnoporträtt. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
41. OLJEMÅLNING, efter Lang Shining (Giuseppe Castiglione), Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
160 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
191. SKULPTUR, nefrit. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
380. FISKTERRIN, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
291 000 SEK
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
331. MÅLNING av QI BAISHI (1864-1957). Krabbor och höstlöv, signerad med dedikation.
Klubbat pris
2 900 000 SEK
Utropspris
500 000 - 600 000 SEK