Klassiska 583

110 föremål
731. Carl Larsson, "Nu ha vi jul igen".
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
732. CARL LARSSON, tusch på papper, signerad Carl Larsson och daterad 1884.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
733. Ernst Josephson, "Självporträtt med åsneöron".
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
734. Bruno Liljefors, Gäss i gryningsljus.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
735. Bruno Liljefors, Räv och stövare i vinterlandskap.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
736. Per Ekström, Landskap i solnedgång.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
737. Per Ekström, Franskt vinterlandskap med figur.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
738. Johan Krouthén, Solbelyst landskap.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
738A. Johan Krouthén, I bersån.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
738B. Johan Krouthén, Motiv från Falsterbo.
Klubbat pris
105 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK