Klassiska 583

37 föremål
751. Anders Zorn, "Självporträtt med modell II".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
752. Anders Zorn, "Irländskan".
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
753. Anders Zorn, "Omnibus".
753. Anders Zorn, "Omnibus".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
754. Anders Zorn, "Natteffekt II".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
755. Anders Zorn, "August Strindberg".
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Anders Zorn, "Albert Engström".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
757. Anders Zorn, "Oscar II" (II).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
758. Anders Zorn, "Prinsessan Ingeborg II".
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759. Anders Zorn, "Uppvaknandet" ("Le Réveil").
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 17 000 SEK
760. Anders Zorn, "Schackspelare".
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
761. ANDERS ZORN, etsning, 1884, signerad med blyerts samt betitlad i övre kant.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
762. ANDERS ZORN, etsning, 1886, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
763. ANDERS ZORN, etsning (I état av III), 1883, signerad i blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
764. Anders Zorn, "Systrarna".
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
765. Anders Zorn, "Självporträtt 1904 I".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
766. ANDERS ZORN, etsning (état III av III), 1891, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
767. ANDERS ZORN, etsning, 1894, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
768. ANDERS ZORN, etsning (II état av II), 1896, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
769. Anders Zorn, "Georg Arsenius".
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
770. Anders Zorn, "Vallkullans söndag".
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
771. Anders Zorn, "Min modell och min båt".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
772. Anders Zorn, "Dunkelt Hörn".
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
773. Anders Zorn, "Cigarettrökerska II".
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
774. Anders Zorn, "Edö".
774. Anders Zorn, "Edö".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
775. ANDERS ZORN,etsning (II état av II), 1911, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
776. Anders Zorn, "Fiskare i St Ives".
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
35 000 - 45 000 SEK
777. Anders Zorn, "Mrs. Nagel".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
778. Anders Zorn, "Madame Salomon".
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
779. ANDERS ZORN, etsning (I état av II), 1891, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
780. ANDERS ZORN, etsning, 1896, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
781. Anders Zorn, "På isen".
781. Anders Zorn, "På isen".
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
782. ANDERS ZORN, etsning, 1890, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
783. Anders Zorn, "Vid Folkstone".
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
784. Anders Zorn, "Nils Kreuger".
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
785. Anders Zorn, "En skål i Idun II".
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
786. ANDERS ZORN, etsning (IV état av IV), 1898, signerad med blyerts.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
787. Anders Zorn, "En gravör".
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK