Klassiska 583

31 föremål
1071. PORSLINSÄGG, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1073. ÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1074. ÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1076. IKON, med förgylld silverinfattning, Moskva 1780-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1077. IKON, med silverinfattning, omärkt, Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 SEK
1079. IKON, med förgylld silverinfattning, Ryssland 1841.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1080. IKON, med försilvrad mässingsinfattning, Vetka, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1084. IKON, med förgylld silverinfattning, Moskva 1884.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1086. KAVIARSKED, av S. Stroganov, Moskva 1877.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
1087. BÄGARE, av Konstantin Skvortsov, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1090. VODKAKOPP, av Fedor Rückert, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1091. KÅSA, 20:e Artellen, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1092. KÅSA, av Vasily Agafonov, Moskav 1899-1908.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1093. SERVETTRING, av 11:e Artellen, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1094. GRÄDDKANNA, av 11:e Artellen, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1097. BRICKA, av Carl Johan Tegelsten, S:t Petersburg 1850.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1098. CIGARRESKRIN, av Anders Michelsen, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1099. CIGARETTETUI, av Anna Ringe, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1101. MEDALJ, guld, Nicholas I (1825-1855). Ryssland 1829.
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK