Klassiska 583

19 föremål
1532. TAZZA, majolika, Italien 1600-tal.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1533. FAT, majolika, troligen Urbino 1500/1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1535. TERRIN, fajans. Sverige, Marieberg, 1760-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1536. TERRASSVAS MED LOCK, fajans. Marieberg, daterad 1772.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1537. TERRASSVAS med LOCK, fajans. Marieberg, daterad 1771.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1538. FLASKA, fajans. Rörstrand, 1735-40.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1539. FAT, fajans. Rörstrand, 1750-60-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1540. FIGURINER, 10 stycken, porslin. Meissen, sent 1800-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1541. KOPP med FAT, porslin. Meissen, 1730-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1542. KOPP med FAT, porslin. Meissen, ca 1755.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1543. KOPP med FAT, porslin. Frankenthal, 1760-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1544. ISKLOCKA, porslin. "Flora Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1545. TERRIN med LOCK, porslin. "Flora Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1546. TERRIN med LOCK, porslin. Kungl Dansk, "Flora Danica", 1900-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1549. SÅSSNIPA, porslin. "Fauna Danica", Kungl Dansk, 1900-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK