Klassiska 583

17 föremål
818. Eugene Carrière, "La Vielle".
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
819. Eugene Carrière, Kvinna som håller ett barn.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
815. Paul Alexandre Leroy, Haremsinteriör.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
811. Niels K Skovgaard, Landskap.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
816. Vanitasstilleben med dödskalle och radband.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
809. Carl Holsoe, Matsalsinteriör i eftermiddagsljus.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
817. Louis Abel-Truchet, "Esquisse pour l'Ovation".
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
812. Frithjof Smith-Hald, Från Bretagne.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
822. EDMUND DULAC, akvarell med täckvitt, signerad Edmund Dulac.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
823. EDMUND DULAC, akvarell med täckvitt, signerad Edmund Dulac.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
821. Walter Hunt, "Rescued".
821. Walter Hunt, "Rescued".
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
824. Wilhelm Kray, Kärlekspar i båt.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
810. CARL HOLSOE, pappannå, signerad Holsö.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
814. Ferdinand Loyen du Puigaudeau, Vid gärdesgården.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
808. Carl Holsoe, Interiör med läsande kvinna vid fönster.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
820. László Mednyánszky, "Trench".
Klubbat pris
150 000 SEK
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK