Madeleine Pyk – en samling F769

Klassiska 586

110 föremål
1353. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par. England, 1800-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1352. TRÄDGÅRDSURNOR, ett par. England, 1860-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1318. URNA på FOT. Sverige, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK
1320. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
1321. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1319. URNOR, ett par. Älvdalen, 1800-talets andra fjärdedel.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1356. VIOLIN, signerad och daterad av Jacques Boquay, Paris 1724.
Klubbat pris
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
1339. VÄGGPENDYL. Frankrike, 1770/80-tal. Louis XVI.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK