Kan inte nå servern

Klassiska 586

 
467 föremål
118. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, cloisonné. Kina, 1900-tal.
118. ALTARLJUSSTAKAR, ett par, cloisonné. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
72. ARMLÄNK, silver med emalj samt nefrit. Sen Qingdynasti.
72. ARMLÄNK, silver med emalj samt nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
321. ASK för SYRSOR, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
321. ASK för SYRSOR, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
80. ASK med LOCK, nefrit. Kina, 1900-tal.
80. ASK med LOCK, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
396. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
396. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
83. ASK med LOCK, soapstone, Qingdynastin sent 1700-tal.
83. ASK med LOCK, soapstone, Qingdynastin sent 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
219. ASK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
219. ASK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
342. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
342. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
371. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
371. BOJAN med LOCK, porslin. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
425. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
425. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
53. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
53. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
412. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
412. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
49. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
49. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
410. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
410. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
409. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
409. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
406. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
406. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
443. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
443. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
461. BOJANER med LOCK, ett par, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
461. BOJANER med LOCK, ett par, porslin. Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
181. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
181. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
124. BRICKA, keramik. Liaodynastin (907-1125).
124. BRICKA, keramik. Liaodynastin (907-1125).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
452. BRICKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
452. BRICKA, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
107. BRICKA, troligen Zitanträ. Qingdynastin (1662-1912).
107. BRICKA, troligen Zitanträ. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
144. BUDDHA som barn, brons. Mingdynastin (1368-1644).
144. BUDDHA som barn, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
142. BUDDHA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
142. BUDDHA, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
880 000 SEK
Utropspris
500 000 - 700 000 SEK
152. BUDDHA, brons. Sydkina. Mingdynastin (1368-1644).
152. BUDDHA, brons. Sydkina. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
43. BUDDHA, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
43. BUDDHA, patinerad brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
221. BUDDHA, trä och lack. Japan, Meiji (1868-1912).
221. BUDDHA, trä och lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
413. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
413. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
75. BÄLTESHAKE, jadeit. Kina, 1900-tal.
75. BÄLTESHAKE, jadeit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
79. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Kina.
79. BÄLTESSPÄNNE, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
278. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
278. BÅLSKÅL, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
183. BÖCKER (5), främst kinesisk keramik och porslin.
183. BÖCKER (5), främst kinesisk keramik och porslin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
243. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
243. CADOGANKANNA, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
312. CIDERKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
312. CIDERKANNA med LOCK, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
111. COASTERS, 10 stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
111. COASTERS, 10 stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
112. COASTERS, 12 stycken, silver. Kina, Sing Kwong.
112. COASTERS, 12 stycken, silver. Kina, Sing Kwong.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
148. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
148. DAOISTISK DIGNITET, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
149. DAOISTISK DIGNITET, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
149. DAOISTISK DIGNITET, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
186. DEKORDELAR, två stycken, trä, sen Qingdynasti, 1800-tal.
186. DEKORDELAR, två stycken, trä, sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
307. FAT med SIL, porslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
307. FAT med SIL, porslin, Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
131. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
131. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
130. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
130. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
116. FAT, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
116. FAT, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
271. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
271. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
249. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi 1662-1722.
249. FAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi 1662-1722.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
132. FAT, keramik. Mingdynastin, (1368-1644).
132. FAT, keramik. Mingdynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
289. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
289. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
441. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
441. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
264. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
264. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
327. FAT, porslin, Qingdynasti, 1800-tal.
327. FAT, porslin, Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
421. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
421. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
232. FAT, porslin. Jingdezhen, 1700-tal eller äldre.
232. FAT, porslin. Jingdezhen, 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
362. FAT, porslin. Kina, Republik, 1900-tal med Qianlongs märke.
362. FAT, porslin. Kina, Republik, 1900-tal med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
323. FAT, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.
323. FAT, porslin. Qingdynastin med Kangxis sex karaktärers märke.
Klubbat pris 
185 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
252. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
252. FAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
399. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
399. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
395. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
395. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
402. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
402. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
57. FAT, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs sigillmärke.
57. FAT, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs sigillmärke.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
331. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med Guanxus märke.
331. FAT, porslin. Sen Qingdynasti med Guanxus märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
377. FAT, två stycken, snarlika. Mingdynastin, Wanli (1573-1620).
377. FAT, två stycken, snarlika. Mingdynastin, Wanli (1573-1620).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
375. FAT, yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912).
375. FAT, yixinggods. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
251. FAT/BRICKOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
251. FAT/BRICKOR, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
229. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qingdynastin (1662-1912).
229. FIGURIN, blanc de chine. Sen Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
280. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
280. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
254. FIGURINER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
254. FIGURINER, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
153. FIGURINER, två stycken, förgylld brons, Mingdynastin, 1600-tal.
153. FIGURINER, två stycken, förgylld brons, Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
81. FIGURINER, två stycken, soapstone. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
81. FIGURINER, två stycken, soapstone. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK