Kan inte nå servern

Klassiska 586

 
467 föremål
356. VAS, biskviporslin, Qingdynastin 1800-tal.
356. VAS, biskviporslin, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
115. KOPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1800-tal.
115. KOPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
32. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
32. KOPP med FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
8. SOLFJÄDRAR, två stycken. Sen Qingdynastin (1644-1912).
8. SOLFJÄDRAR, två stycken. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
443. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
443. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
406. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
406. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
225. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
225. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
224. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
224. TEKANNA med LOCK, järn. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
43 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
291. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
291. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
407. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
407. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
355. LJUSSTAKAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
348. SKEDAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
348. SKEDAR, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
338. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
338. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
399. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
399. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
25. FIGURIN, kvarts. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
29. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
29. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
132. FAT, keramik. Mingdynastin, (1368-1644).
132. FAT, keramik. Mingdynastin, (1368-1644).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
18. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
18. TALLRIKAR, två stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
470. MINIATYRVASER, två stycken, Qingdynastin 1800-tal.
470. MINIATYRVASER, två stycken, Qingdynastin 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
270. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
270. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
28. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, omkring 1900.
28. RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
117. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
117. RÖKELSEKAR, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
242. VAS, keramik. Qingdynastin, 1600-tal.
242. VAS, keramik. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
469. MINIATYRVASER, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
469. MINIATYRVASER, ett par, porslin, sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
154. MUNK, brons. Ming dynastin (1368-1644).
154. MUNK, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
99. MATTA, semiantik Bautou. 139 x 63,5 cm.
99. MATTA, semiantik Bautou. 139 x 63,5 cm.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
5. ASKAR med LOCK, förgylld koppar. Qingdynastin.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
164. SKULPTUR, brons. Qing dynastin (1644-1912).
164. SKULPTUR, brons. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
162. PENSELBAD, kopparlegering. Sen Qingdynasti (1644-1912).
162. PENSELBAD, kopparlegering. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
258. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
258. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
140. VAS, brons. Mingdynastin, eller äldre.
140. VAS, brons. Mingdynastin, eller äldre.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
410. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
410. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
240. PENSELBAD, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
240. PENSELBAD, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
30. TEDOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
30. TEDOSA med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
114. MYNT, 3 stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
114. MYNT, 3 stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
347. STEMCUP, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
347. STEMCUP, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
74. FIGURINER, två stycken, sten. Kina.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
93. KESI, siden och guldtråd. 86 x 120 cm. Sen Qingdynasti (1644-1912).
93. KESI, siden och guldtråd. 86 x 120 cm. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
431. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
431. SKÅL, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
220. ASK med LOCK, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
292. SKÅL porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
292. SKÅL porslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
116. FAT, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
116. FAT, ett par, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
360. KRUKA med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.
360. KRUKA med LOCK, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
460. URNA, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
460. URNA, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
413. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
413. BURK med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
326. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, med märke.
326. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, med märke.
Klubbat pris 
5 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
418. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-36).
418. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-36).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
315. VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
315. VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
127. SKÅLAR, två stycken, porslin. Jindynastin (1115-1234).
127. SKÅLAR, två stycken, porslin. Jindynastin (1115-1234).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
123. SKÅL. Troligen Norra Songdynastin (960–1127).
123. SKÅL. Troligen Norra Songdynastin (960–1127).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
208. SITTANDE LAMA, förgylld brons. Tibet, 1900-tal.
208. SITTANDE LAMA, förgylld brons. Tibet, 1900-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
421. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
421. FAT, porslin, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
69. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
70. ARMRING, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
344. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
344. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
113. MYNTFAT, fem stycken, silver. Sing Kwong.
113. MYNTFAT, fem stycken, silver. Sing Kwong.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
378. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
378. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
369. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
369. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
435. SKÅL, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
435. SKÅL, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
227. KANNA med LOCK, porslin. Japan, Meij (1868-1912).
227. KANNA med LOCK, porslin. Japan, Meij (1868-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
274. TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
274. TERRINFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
250. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
425. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
425. BOJAN, porslin. Qingdynastin 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
245. CADOGANKANNA, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
226. URNA, porslin. Japan, Edo, 1600-tal.
226. URNA, porslin. Japan, Edo, 1600-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
368. SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
368. SKÅLFAT, porslin. Kina, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
131. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
131. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
193. VIKT/STÄMPEL, kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller äldre.
193. VIKT/STÄMPEL, kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
207. LAMA, brons. Tsong Khapa, Tibet, 1800-tal.
207. LAMA, brons. Tsong Khapa, Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
239. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
239. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
376. TEKOPPAR, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
376. TEKOPPAR, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
163. FOHUND, brons. Qingdynastin (1644-1912).
163. FOHUND, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
273. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
273. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
21. HÄST, jade. Sen Qingdynastin (1644-1912).
21. HÄST, jade. Sen Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
26. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring år 1900.
26. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring år 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
272. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
161. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, (1644-1912).
161. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, (1644-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK