Klassiska 586

467 föremål
44. VAS, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
133. VAS, celadon. Troligen Mingdynastin.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
86. VAS, grön sten. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
242. VAS, keramik. Qingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
266. VAS, kompaniporslin. Qingdynastin Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
315. VAS, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
335. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
334. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
361. VAS, porslin. Kina, Republik.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
48. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
458. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
357. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
455. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
467. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
343. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
407. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
414. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
50. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
404. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
394. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
405. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1664-1722).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
239. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
457. VAS, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
325. VAS, porslin. Sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris
54 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
354. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
369. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
320. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
26. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, omkring år 1900.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
389. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
388. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
247. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
217. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
218. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
120. VASER, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
37. VASER, ett par, lack. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
314. VASER, ett par, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
372. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
51. VASER, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
351. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
373. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti (1662-1912).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
352. VASER, ett par, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
248. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
259. VATTENCISTERN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
241. VATTENDROPPARE, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
193. VIKT/STÄMPEL, kopparlegering. Tibet, 1500-tal eller äldre.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
212. VIKTER, åtta stycken, brons. Burma, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
129. VINKANNA, biskviporslin. Mingdynastin, Wanli (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
228. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
392. VÄGGFONTÄN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
324. VÄGGVAS, porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
14. VÄKTARE, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
305. VÄRMEFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Jiaqing (1796-1820).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
206. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
203. YAMANTAKA, brons. Tibeto-kinesisk, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
121. YTTERFODER, ett par, cloisonné. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
462. YTTERFODER, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
341. YTTERFODER, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
344. YTTERFODER, porslin. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
3. ÄMBETSMANNAINSIGNIA, 10 stycken, olika material. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
71. ÖRHÄNGEN, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK