Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
26 föremål
1133. Mansporträtt.
1133. Mansporträtt.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1126. Inloppet till Stockholm från Saltsjösidan.
1126. Inloppet till Stockholm från Saltsjösidan.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1138. Flickansikte, studie.
1138. Flickansikte, studie.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1132. Louis Masreliez, Skulpturer från Villa Albani, Rom.
1132. Louis Masreliez, Skulpturer från Villa Albani, Rom.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1139. MICHELANGELO MAESTRI, gouche, Signerad Mich. Ang. Maestri fece in Roma.
1139. MICHELANGELO MAESTRI, gouche, Signerad Mich. Ang. Maestri fece in Roma.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1134A. Jean-Antoine Watteau Hans krets, Figurstudier.
1134A. Jean-Antoine Watteau Hans krets, Figurstudier.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1146. Antoine-Ignace Melling Hans krets, Vy över Konstantinopel från Eyüp.
1146. Antoine-Ignace Melling Hans krets, Vy över Konstantinopel från Eyüp.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1131. AUGUSTIN DAHLSTEEN, Tuschlavering, Signerad A. Dahlsteen.
1131. AUGUSTIN DAHLSTEEN, Tuschlavering, Signerad A. Dahlsteen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1134. JACQUES ANDRÉ PORTAIL, Tillskriven. Kritteckning, ej signerad.
1134. JACQUES ANDRÉ PORTAIL, Tillskriven. Kritteckning, ej signerad.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1128. Johan Fredrik Martin, "Norr Malms Torg", ur: "Svenska Vuer".
1128. Johan Fredrik Martin, "Norr Malms Torg", ur: "Svenska Vuer".
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1135. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , Rödkritor, ett par, ej signerade.
1135. FRANSK KONSTNÄR 1700-TAL , Rödkritor, ett par, ej signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1125. Per Krafft d.y., Hertig Karl (XIII) i slaget vid Hogland.
1125. Per Krafft d.y., Hertig Karl (XIII) i slaget vid Hogland.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1124. Niclas Lafrensen d.ä., Regentlängd, kung Gustav Vasa - kung Fredrik I.
1124. Niclas Lafrensen d.ä., Regentlängd, kung Gustav Vasa - kung Fredrik I.
Klubbat pris 
39 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1145. Benjamin Patersson, "La banque de l'empire a St. Petersbourg".
1145. Benjamin Patersson, "La banque de l'empire a St. Petersbourg".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
1140. FRANSK SKOLA 1700-TAL , två stycken, Gouacher. Ej signerade.
1140. FRANSK SKOLA 1700-TAL , två stycken, Gouacher. Ej signerade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK