Contemporary 599

19 föremål
171. LISA JONASSON. "Färgserigrafi, 2003, signerad med blyerts och numrerad 4/40.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
172. Lisa Jonasson, "Vägra parmiddag - Rädda individen".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
173. Keith Haring, "Chocolate Buddah 1".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
174. Keith Haring, "Chocolate Buddha 4".
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
175. Andy Warhol, "The Nun", ur: "Three portraits of Ingrid Bergman".
Klubbat pris
195 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
176. Andy Warhol, "Hot Dog Bean" från "Campbell's Soup II".
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
177. Andy Warhol, "Mick Jagger".
Klubbat pris
330 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
178. Andy Warhol, "Three portraits of Ingrid Bergman by Andy Warhol".
Klubbat pris
800 000 SEK
Utropspris
600 000 - 800 000 SEK
179. Andy Warhol, "Campbell's Soup II Old Fashioned Vegetable".
Klubbat pris
Utropspris
180 000 - 200 000 SEK
180. Tom Wesselmann, "Still Life with Blowing Curtain (Red)".
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
181. Tom Wesselmann, "Monica nude with Lichtenstein".
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
182. Christo & Jeanne-Claude, "Orange Store Front, project".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
184. Julian Opie, "This is Shahnoza 3".
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
185. Frank Stella, "Referendum".
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
186. Robert Rauschenberg, "Cardbird Box I".
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
187. Robert Rauschenberg, "Samarkand Stitches #III ".
Klubbat pris
145 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
188. Andy Warhol Efter, "Mohammad Ali".
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK