Important Winter Sale 605

22 föremål
226. TEDOSA med LOCK, fajans. Rörstrand, Stockholm, 1730-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. SÅSSNIPA, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
229. BONBONIERE, fajans. 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
231. POTPURRIURNA, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
232. TERRIN med LOCK, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
233. FAT, fajans. Ryssland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
234. SKULPTUR, porslin. Meissenliknande märke, 1900-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
236. URNOR, två stycken, porslin. Frankrike, Empire, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
242. SKÅLFAT, porslin. Ryssland, Popov, 1800-talets först hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
244. ÄGG, porslin. Ryssland, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
245. FIGURIN, porslin. Gardner, Ryssland, omkring år 1900.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
246. FAT, porslin. Ryssland, Dulevo, 1959. Luna 1.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK