Important Winter Sale 613

356 föremål
894. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
895. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
896. URNA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
897. VAS med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
898. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
899. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
901. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
902. VAS med LOCK, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
903. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
904. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
905. VATTENDROPPARE, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
906. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1712).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
908. URNA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
909. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
911. AKTIEBREV, svenska ostindiska kompaniet, fjärde oktrojen, 1780-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
914. FAT, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
917. SÅSSNIPA, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
921. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
923. FAT. kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
924. SÅSSNIPA, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
925. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
927. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
930. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
931. STEKFAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
932. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
933. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
934. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
937. ASK med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
938. VAS, porslin. Kina, Republik, med Kangxis märke.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
939. TEBURK, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
940. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
942. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
943. ASKAR med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
944. FAT, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
946. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
947. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
948. FISKBASSÄNGER, två stycken, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
949. SKÅL med LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK