Important Winter Sale 613

356 föremål
875. FAT, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
847. CABARETFAT, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
631. SKÅL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
944. FAT, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
823. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
675. ASK med LOCK, trä. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
726. VAS, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
808. FAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
773. VAS, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
725. FAT, emalj. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
698. HALSSMYCKE, försilvrad kopparlegering. Tibet, 1800-talets slut.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
704. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
940. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
865. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
886. FAT, porslin. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
872. KOPP, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
807. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
925. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
946. KRUKA med LOCK, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
687. FIGURIN, brons. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
763. HANDSPEGEL, nefrit och silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
657. STÄLL, trä, fyra stycken. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
774. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
701. BUDDHAHUVUD, brons. Thailand, troligen 1700-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
934. BOJAN, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
732. SKÅL, silver. Kina, Shanghai, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
895. TEKRUKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
723. TEKANNA, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
660. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
666. BOK, David Howard & John Ayers; China for the West, Vol I-II.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. VAS, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
682. PENSELSTÄLL, brons. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
888. FAT, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
708. DOSA, brons. 1800-tal.
708. DOSA, brons. 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
906. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1712).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
645. TRANA, silver. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
766. DEKORDEL, nefrit. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
634. FAT, vapenporslin. Qingdynastin, omkring 1790.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
719. BRODERI, siden. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
816. KOPP, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
643. VINKOPP, nefrit. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
636. TEXTIL, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
932. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
663. KARPAR, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
830. STEKFAT, kompanporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
831. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
800. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
930. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
696. THANGKA, blandteknik. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
933. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
678. KARMSTOL, hardwood. Troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
633. VAS, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
629. FIGURGRUPP, blanc de chine. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
832. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
885. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1523-35).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
754. BRICKA, porslin. Japan, Kutani, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
730. RESEBESTICK, ben och låghaltigt silver. Tibet, omkring 1900.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
792. FAT, ett par, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
746. OKÄND KONSTNÄR, gouache på papper. Indien, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
744. ALBUMBLAD, gouache med guld på papper. Indien, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
594. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 9 000 SEK
923. FAT. kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
664. TUSCHSTEN. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
703. VAS, brons. Troligen 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK