Important Spring Sale 625

17 föremål
227. SKÅL, glas. Troligen venetiansk, 15/1600-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
228. POKAL, glas. 1700-tal, troligen Potsdam.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
229. POKAL, glas. Saxen, 1700-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
230. POKALGLAS. Böhmen, 1700-talets första hälft.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
231. POKAL, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
232. POKAL, glas. Böhmen, 1700-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
233. PRAKTPOKAL, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
234. SPETSGLAS. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
235. GLAS, två stycken. 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
236. FLASKA, glas. Troligen Skånska glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
237. ALEGLAS, sex stycken olika. England, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
238. ALEGLAS, sex stycken olika. England, 1700-tal.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
239. URNOR med LOCK, ett par, glas. Troligen Norge 1800-tal.
Klubbat pris
31 100 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
240. FLASKOR, två stycken, glas. 1700/1800-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
242. GLASSERVIS, 72 delar. Kosta, Odelberg, 1900-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK