Kan inte nå servern

Modern Art + Design 636

 
758 föremål
14. Bengt Edenfalk, vas, "Thalatta", Skruf, 1960-tal.
14. Bengt Edenfalk, vas, "Thalatta", Skruf, 1960-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
701. Bengt Lindström, "L'oiseau".
701. Bengt Lindström, "L'oiseau".
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
675. Bengt Lindström, Utan titel.
675. Bengt Lindström, Utan titel.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
671. Bengt Lindström, Utan titel.
671. Bengt Lindström, Utan titel.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
672. Bengt Lindström, Utan titel.
672. Bengt Lindström, Utan titel.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
28. Bengt Lindström, vas, Kosta Boda, numrerad 9/95.
28. Bengt Lindström, vas, Kosta Boda, numrerad 9/95.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
643. Bernard Buffet, "Le poissonnier".
643. Bernard Buffet, "Le poissonnier".
Klubbat pris 
1 200 000 SEK
Utropspris
1 200 000 - 1 500 000 SEK
75. Berndt Friberg, urna, Gustavsbergs studio, 1968.
75. Berndt Friberg, urna, Gustavsbergs studio, 1968.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
66. Berndt Friberg, vas, Gustavsberg Studio, 1972.
66. Berndt Friberg, vas, Gustavsberg Studio, 1972.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
74. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1950.
74. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1950.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
70. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1961.
70. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1961.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
78. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1961.
78. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1961.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
69. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1964.
69. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1964.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
77. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
77. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
68. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
68. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
80. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
80. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1968.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
66A. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1974.
66A. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1974.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
67. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1976.
67. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1976.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
71. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1958.
71. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1958.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
79. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1962.
79. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1962.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
72. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1965.
72. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio, 1965.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
32. Bertil Vallien, skulptur, "Head", Kosta Boda ca 1996.
32. Bertil Vallien, skulptur, "Head", Kosta Boda ca 1996.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
30. Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda, unik.
30. Bertil Vallien, skulptur, Kosta Boda, unik.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
128. Birger Kaipiainen, bricka, Arabia, Finland 1950-tal.
128. Birger Kaipiainen, bricka, Arabia, Finland 1950-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
129. Birger Kaipiainen, fat, Arabia, Finland.
129. Birger Kaipiainen, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
126A. Birger Kaipiainen, fat, Rörstrand 1950-tal.
126A. Birger Kaipiainen, fat, Rörstrand 1950-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
130. Birger Kaipiainen, skulptur, Arabia, Finland 1960-tal.
130. Birger Kaipiainen, skulptur, Arabia, Finland 1960-tal.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
127. Birger Kaipiainen, väggskulptur, Rörstrand 1950-tal.
127. Birger Kaipiainen, väggskulptur, Rörstrand 1950-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
126. Birger Kaipiainen, väggskulpur, Rörstrand 1950-tal.
126. Birger Kaipiainen, väggskulpur, Rörstrand 1950-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
624. Birgitta Liljebladh, "Pojke".
624. Birgitta Liljebladh, "Pojke".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
280. Björn Trägårdh, bricka, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1935.
280. Björn Trägårdh, bricka, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1935.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
560. Blommande vallmofält.
560. Blommande vallmofält.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
561. Bo Larsson, "Strömparterren".
561. Bo Larsson, "Strömparterren".
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
137. Bode Willumsen, urna, Danmark 1920-40-tal.
137. Bode Willumsen, urna, Danmark 1920-40-tal.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
245. Bordslampa, Wien, Österrike, märkt 1928.
245. Bordslampa, Wien, Österrike, märkt 1928.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
620. Britt Lundbohm-Reutersvärd, Utan titel.
620. Britt Lundbohm-Reutersvärd, Utan titel.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
543. Bror Hjorth, "Exotisk Margit".
543. Bror Hjorth, "Exotisk Margit".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
386. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1939.
386. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1939.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
690. Bui Xuan Phai, Utan titel.
690. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
689. Bui Xuan Phai, Utan titel.
689. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
686. Bui Xuan Phai, Utan titel.
686. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
685. Bui Xuan Phai, Utan titel.
685. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
687. Bui Xuan Phai, Utan titel.
687. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
688. Bui Xuan Phai, Utan titel.
688. Bui Xuan Phai, Utan titel.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
169. CF Carlman, bordsplateau, Art Nouveau Stockholm 1899, silver.
169. CF Carlman, bordsplateau, Art Nouveau Stockholm 1899, silver.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
168. CF Carlman, jardinière, Art Nouveau, Stockholm 1899, silver.
168. CF Carlman, jardinière, Art Nouveau, Stockholm 1899, silver.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
449. CO Hultén, "Gryningens fåglar".
449. CO Hultén, "Gryningens fåglar".
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
378. Carl Cederholm, fåtölj, Stil & Form, Stockholm 1940-tal.
378. Carl Cederholm, fåtölj, Stil & Form, Stockholm 1940-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
511. Carl Fredrik Reuterswärd, "Indisk biljard".
511. Carl Fredrik Reuterswärd, "Indisk biljard".
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
599. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
599. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non violence".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
513. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non-violence".
513. Carl Fredrik Reuterswärd, "Non-violence".
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
70 000 - 90 000 SEK
441. Carl Fredrik Reuterswärd, "Rött spel".
441. Carl Fredrik Reuterswärd, "Rött spel".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
120 000 - 140 000 SEK
261. Carl Hörvik, fåtöljer 1 par, Swedish Grace, 1920-tal.
261. Carl Hörvik, fåtöljer 1 par, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris 
165 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
468. Carl Kylberg, "Ett hem i aftonljus (Byggnad Olle Engkvist)".
468. Carl Kylberg, "Ett hem i aftonljus (Byggnad Olle Engkvist)".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
662. Carl Kylberg, "Segeltorkning (II)".
662. Carl Kylberg, "Segeltorkning (II)".
Klubbat pris 
3 300 000 SEK
Utropspris
3 500 000 - 4 000 000 SEK
663. Carl Kylberg, "Sjunkande sol".
663. Carl Kylberg, "Sjunkande sol".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
464. Carl Kylberg, "Venez a ma suite (Följ med)".
464. Carl Kylberg, "Venez a ma suite (Följ med)".
Klubbat pris 
900 000 SEK
Utropspris
1 000 000 - 1 200 000 SEK
397. Carl-Axel Acking, karmstolar, ett par, "Trienna", 1950-60-tal.
397. Carl-Axel Acking, karmstolar, ett par, "Trienna", 1950-60-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
99. Carl-Harry Stålhane, skål, Rörstrand 1940-50-tal.
99. Carl-Harry Stålhane, skål, Rörstrand 1940-50-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
100. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1950-tal, modell SGF.
100. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1950-tal, modell SGF.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
101. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1950-tal.
101. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1950-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
104. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1963, unik.
104. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrand 1963, unik.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 12 000 SEK
103. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrands ateljé 1960-tal.
103. Carl-Harry Stålhane, vas, Rörstrands ateljé 1960-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK