Important Winter Sale 645

Auktion Live 7–9 december, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Visning 1–6 december, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppettider vardagar kl 11–18, helg kl 11–16

Se auktionsschema

11 föremål
1112. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
937. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
1110. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1126. Urna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
985. Urna, stengods. Signerad. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
929. Urna, kompaniporslin, Qing dynastin Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1119. Urna med lock, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
927. Urna med lock, pekingglas. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1092. Golvurna, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK