Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

163 föremål
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
178. Ljusstake, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
177. Brevpress, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
179. Brevpress, Ryssland, sent 1800-tal, Nikolaj II.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
34. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
Klubbat pris
110 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
171. Brevpress, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
7. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
35. Konsolbord, Stockholmsarbete, sent 1700-tal, Gustavianskt.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
181. Skrin, Ryssland, omkring år 1900, Nikolaj II.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
191. Spolhållare, Sverige, Allmoge, omkring år 1800.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
114. Skråkista, Sydtyskland, daterad 1659, Barock.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
29A. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
180. Skrin, Ryssland, omkring år 1900, Nikolaj II.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK