Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

227 föremål
590. Stilleben med blommor och frukter.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
790. Ernst Billgren, Utan titel.
Klubbat pris
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
963. Matta, antik Beijing, norra Kina, ca 365 x 294 cm.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
356. Matta, semiantik silke, Turkisk, ca 200 x 130 cm.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
743. Helene Schjerfbeck, "Vännerna".
Klubbat pris
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
1007. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
798. Pansarkryssare.
798. Pansarkryssare.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
115. Kista, Holland, 1600-talets andra hälft, Barock.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
160. Tekök, England, 1700-talets slut, George III.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
503. Collier och ett par örhängen 18K guld, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
928. Altarbord, trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
992. Vas med lock, bowenit. Kina, Republik/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
614. Ruth Milles, "Flitiga Kajsa".
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK