Invändigt förgyllda. Balusterformade med reliefdekor av druvor, upptill uddformad kant. Stämplade MAS 0,925. Höjd 32 cm. Vikt tillsammans 1520 gram.
Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10