Praktvaser, ett par, sterling silver, 1900-tal

Invändigt förgyllda. Balusterformade med reliefdekor av druvor, upptill uddformad kant. Stämplade MAS 0,925. Höjd 32 cm. Vikt tillsammans 1520 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
21 800
2 068
2 367
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jan 21:22
21 800 SEK
3 jan 21:22
21 280 SEK
3 jan 21:21
20 060 SEK
3 jan 21:21
19 560 SEK
3 jan 21:21
19 000 SEK
3 jan 21:21
18 500 SEK
3 jan 20:11
17 510 SEK
3 jan 18:53
17 010 SEK
1 jan 1:59
16 500 SEK
1 jan 1:59
16 000 SEK
30 dec 2025 15:02
15 500 SEK
30 dec 2025 15:02
15 000 SEK
30 dec 2025 15:02
14 500 SEK
30 dec 2025 15:02
14 000 SEK
30 dec 2025 11:45
13 000 SEK
30 dec 2025 11:26
12 500 SEK
30 dec 2025 11:26
12 000 SEK
29 dec 2025 21:16
11 000 SEK
29 dec 2025 21:16
10 500 SEK
29 dec 2025 19:08
10 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02