Dosa, förgyllt silver, otydliga stämplar, Ryssland, troligen Moskva 1800-tal

Avlång med rundade sidor, graverad dekor av byggnader, 8,5 x 4,5, höjd 2,3 cm. Vikt 90 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK