Dosa, förgyllt silver, otydliga stämplar, Ryssland, troligen Moskva 1800-tal

Avlång med rundade sidor, graverad dekor av byggnader, 8,5 x 4,5, höjd 2,3 cm. Vikt 90 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
2 650
253
287
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
1 jan 10:29
2 650 SEK
1 jan 10:28
2 450 SEK
1 jan 10:28
2 400 SEK
30 dec 2025 18:59
2 200 SEK
30 dec 2025 18:59
2 000 SEK
30 dec 2025 11:29
1 950 SEK
30 dec 2025 10:44
1 850 SEK
30 dec 2025 10:44
1 800 SEK
30 dec 2025 9:51
1 750 SEK
30 dec 2025 9:33
1 650 SEK
30 dec 2025 9:33
1 550 SEK
30 dec 2025 9:33
1 450 SEK
30 dec 2025 9:33
1 300 SEK
30 dec 2025 9:33
1 200 SEK
29 dec 2025 16:14
1 000 SEK