LARS NORÉN – TING

Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober

Om Lars Norén Text av Maria Miesenberger
Utökad blädderbar katalog

24 föremål
Lampskärm/taklampa, förzinkad kopparplåt, 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Ytterfoder, samtida produktion.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Samling fat och ljusstakar i betong, 10 delar, samtida produktion.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Koffert, 1900-talets mitt.
Koffert, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klappstolar, 5 stycken.
Klappstolar, 5 stycken.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, metall, samtida produktion.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lådhurts, samtida produktion.
Lådhurts, samtida produktion.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Patrik Gunnar Helin, fotografi, 3 st.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Omklädningsskåp, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, plåt med nätgaller, samtida produktion.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Skåp, samtida produktion.
Skåp, samtida produktion.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Maria Miesenberger, fotografi signerat och numrerat 3/3 a tergo.
Klubbat pris
136 000 SEK
Utropspris
100 000 SEK