| Nr. | Föremål | Ändringar |
| 51 | ÖRHÄNGEN, ametister Ø 10 mm, rosenlipade diamanter. | OBS utrop 700 - 900 € |
| 215 | Berndt Lindholm, "UTSIGT AF LADOGA.". | Updaterad katalogtext. |
| 391 | TAZZA. | Höjd 23 cm. |
| 404 | BRICKA. | Stämplarnas autenticitet har inte kunnat fastslås. |
| 407 | GRÄDDSNÄCKA. | Nedre niten i handtaget saknas. |
| 501 | VITRINSKÅP. | Sekelskiftet 1700/1800. |
| 524 | KANDELABRAR, ETT PAR. | Korrigerat utropspris 5000-6000€ |
| 528 | APPLIQUER, ETT PAR. | Korrigerat utropspris 3000-4000€ |
| 531 | KRISTALLKRONA. | 1700-talets slut. Restaureringar och kompletteringar. |
| 533 | SPEGELLAMPETTER, ETT PAR. | Kompletterade. |
| Nr. | Föremål |
| 459A | Oskar Pihl, COLLIER, Platina, diamanter ca 3.00 ct, safirer ca 6,5 ct. Oskar Pihl. A. Tillander Helsingfors. |
| Nr. |
| 3 |
| 7 |
| 24 |
| 32 |
| 37 |
| 47 |
| 159 |
| 259 |
| 283 |
| 472 |
| 491 |
Det finns inga föremål med exportförbud.
Det finns inga föremål med införselmoms.