Vårens Klassiska F163

Ändringar

Nr.FöremålÄndringar
51ÖRHÄNGEN, ametister Ø 10 mm, rosenlipade diamanter.OBS utrop 700 - 900 €
215Berndt Lindholm, "UTSIGT AF LADOGA.".Updaterad katalogtext.
391TAZZA.Höjd 23 cm.
404BRICKA.Stämplarnas autenticitet har inte kunnat fastslås.
407GRÄDDSNÄCKA.Nedre niten i handtaget saknas.
501VITRINSKÅP.Sekelskiftet 1700/1800.
524KANDELABRAR, ETT PAR.Korrigerat utropspris 5000-6000€
528APPLIQUER, ETT PAR.Korrigerat utropspris 3000-4000€
531KRISTALLKRONA.1700-talets slut. Restaureringar och kompletteringar.
533SPEGELLAMPETTER, ETT PAR.Kompletterade.

Utdragna föremål

Nr.
24
32
37
47
159
259
283
472
491

Föremål med exportförbud

Det finns inga föremål med exportförbud.

Föremål med införselmoms

Det finns inga föremål med införselmoms.