| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 408 | Per Stenius, "JÄRNVÄGSSTATION". | 3 700 EUR |
| 409 | Arvid Broms, "LOCKELSE". | 700 EUR |
| 410 | Mauno Markkula, TRÄD I MORGONLJUS. | 1 550 EUR |
| 411 | KRISTIAN KROKFORS, olja på duk, signerad och daterad -96. | Återrop |
| 416 | Rafael Wardi, VÅRIG BLOMSTERPRAKT. | 3 200 EUR |
| 417 | Erik Granfelt, "NAKEN". | 1 100 EUR |
| 418 | MAX SALMI, olja på skiva, signerad och daterad -83. | Återrop |
| 419 | Per Stenius, "NAKEN". | 900 EUR |
| 420 | Reidar Särestöniemi, MÅNE OCH SOL. | 9 000 EUR |
| 421 | Ole Kandelin, "SVÄVANDE FORMER OCH VITA TRIANGLAR". | 15 000 EUR |
| 422 | KRISTIAN KROKFORS, olja på duk, signerad och daterad -85. | Återrop |
| 423 | KIMMO KAIVANTO, olja på duk, signerad och daterad -82. | Återrop |
| 424 | Erik Enroth, STILLEBEN. | Återrop |
| 425 | Nandor Mikola, RÖRELSE. | Återrop |
| 426 | Juhani Linnovaara, NYTT ÅR. | Återrop |
| 427 | Kimmo Kaivanto, MASK. | 500 EUR |
| 428 | Martti Aiha, "FYRA STRUKTURER". | 750 EUR |
| 429 | Kimmo Pyykkö, "JOURNAL". | 1 000 EUR |
| 430 | Eero Hiironen, HET DAG - SOLVATTEN. | Återrop |
| 431 | Eero Hiironen, I MEDVIND. | 12 000 EUR |
| 432 | Ahti Lavonen, "SILVERROMB". | Återrop |
| 433 | Arvo Siikamäki, ABSTRAKT PORTRÄTT. | 1 000 EUR |
| 434 | Ulf Tikkanen, HARAR. | 2 450 EUR |
| 435 | Antti Neuvonen, GYMNAST. | Återrop |
| 436 | PIRKKO NUKARI, brons, signerad och daterad -78. | Återrop |
| 437 | Kai Noramies, POJKEN PÅ STUBBE. | 700 EUR |
| 438 | Birgitta Ara, JOGA. | Återrop |
| 439 | Kuutti Lavonen, "RANDOLINA". | 700 EUR |
| 440 | Veikko Marttinen, ANSIKTE MOT BLÅTT. | 2 000 EUR |
| 441 | Unto Koistinen, NAKEN. | Återrop |
| 442 | UNTO KOISTINEN, olja på skiva, signerad och daterad -64. | Återrop |
| 443 | Eva Cederström, BLOMMOR. | Återrop |
| 444 | KUUTTI LAVONEN, litografi, numrerad 7/50, signerad 2010. | Återrop |
| 445 | Otto Mäkilä, KONSTRUKTION. | 450 EUR |
| 446 | Kimmo Pyykkö, ABSTRAKT. | Återrop |
| 447 | JUHANI HARRI, assemblage, signerad och daterad -72. | Återrop |
| 448 | Marjatta Tapiola, HEMLIGHET. | Återrop |
| 449 | Heli Huotala, "KÄNSLOBETONAD". | 800 EUR |
| 450 | GRAFIKPORTFOLIO MED FINLÄNDSKA KONSTNÄRER, edition 50 st. | Återrop |
| 451 | Juhana Blomstedt, "DUBA". | 1 900 EUR |
| 452 | Laila Pullinen, "GEE KAI DIASTEMA". | Återrop |
| 453 | Ernst Mether-Borgström, KOMPOSITION. | 550 EUR |
| 454 | Yrjö Verho, STILLEBEN. | Återrop |
| 455 | Ulla Rantanen, GULT LANDSKAP. | 700 EUR |
| 456 | Vladimir Kopteff, "SQUARES II b". | 1 800 EUR |
| 457 | ALPO JAAKOLA, akryl på duk, signerad och daterad -86. | Återrop |
| 458 | Kalervo Palsa, VÄNNEN. | 2 100 EUR |
| 459 | Heli Huotala, "SOMMAR". | 620 EUR |
| 460 | Nandor Mikola, VINTERLANDSKAP. | Återrop |
| 461 | CHRISTINA SNELLMAN, olja på duk, signerad och daterad -59. | Återrop |
| 462 | Risto Vilhunen, LANDSKAP. | Återrop |
| 463 | Helge Dahlman, RUINER AV VICHTIS KYRKA. | 800 EUR |
| 464 | Nandor Mikola, BJÖRKDUNGE. | 630 EUR |
| 465 | ARMAS MIKOLA, olja på duk, signerad och daterad Malta -77. | Återrop |
| 466 | Yrjö Kiikka, SEGELBÅTAR. | 600 EUR |
| 467 | Aimo Kanerva, STRANDVY. | 700 EUR |
| 468 | Veikko Vionoja, KVINNA PÅ GÅRDEN. | Återrop |
| 469 | MIKKO LAASIO, olja på duk, signerad och daterad -66. | Återrop |
| 470 | Sampsa Sarparanta, KVINNOR. | Återrop |
| 472 | Marika Mäkelä, BLÅ KOMPOSITION. | 2 800 EUR |
| 473 | Marika Mäkelä, "PRISON OF THE BODY". | 10 000 EUR |
| 474 | Silja Rantanen, "VÄGEN TILL ELSIES KAMMARE". | Återrop |
| 475 | Silja Rantanen, "SILO". | 7 000 EUR |
| 476 | Sampsa Sarparanta, "LÅT OSS GLÖMMA DEM ENS FÖR IDAG". | 2 400 EUR |
| 477 | Kim Simonsson, "SMALL PUDDLEGIRL". | 2 400 EUR |
| 478 | SAMULI HEIMONEN, olja på skiva, signerad och daterad 2000. | Återrop |
| 479 | Hannu Palosuo, "TODAY IS THE FRIGHTENING TOMORROW OF YESTERDAY". | 3 200 EUR |
| 480 | Raili Tang, "BÄTTRE ATT ÄTA SIRAP OCH DRICKA EN FLASKA TERPENTIN". | 6 000 EUR |
| 481 | Ilkka Lammi, SOVANDE. | Återrop |
| 482 | Ilkka Lammi, VÅRGRÖNT. | 7 000 EUR |
| 483 | Ilkka Lammi, "BJÖRKARNAS VINTER". | 20 000 EUR |
| 484 | Hans Christian Berg, "SHALLOW MEMORIES". | 3 000 EUR |
| 485 | Hans Christian Berg, "SUN". | 8 500 EUR |
| 486 | Robert Lucander, "PRINTED SILK DRESS". | 5 600 EUR |
| 487 | Eric Hynynen, "BIRD WALKING". | 1 000 EUR |
| 488 | TONI R. TOIVONEN, kollage, affischer på järnskiva, a tergo signerad och daterad 2013. | Återrop |
| 489 | Toni R. Toivonen, "ONE BETWEEN DESPAIR AND HOPE". | 2 800 EUR |
| 490 | Samu Raatikainen, "CHI-SQUARED NO 1". | 1 030 EUR |
| 491 | Carita Berg, "TROLLSLÄNDA". | 1 000 EUR |
| 492 | Mari Rantanen, KOMPOSITION. | 1 300 EUR |
| 493 | Noora Geagea, "TIME OF THE WALLS". | 800 EUR |
| 494 | Noora Geagea, "MIRJA AT WORK". | 600 EUR |
| 495 | Ola Kolehmainen, "BETWEEN 3 SPACES". | 3 600 EUR |
| 496 | Markus Henttonen, "NIGHTSCAPE #5". | Återrop |
| 497 | Markus Henttonen, "PENELOPE STARING". | 1 800 EUR |
| 498 | ELINA BROTHERUS, diptyk, c-print monterad på aluminium, a tergo signerad, numrerad, 4/5, och daterad 1997. | Återrop |
| 499 | ISMO HÖLTTÖ, silvegelatinfotografi, 3/3, a tergo signerad, kopierad 1968. | Återrop |
| 500 | ISMO HÖLTTÖ, silvergelatinfotografi, a tergo signerat, unikt, kopierad 1966. | Återrop |
| 501 | Keith Haring, "FN". | 1 200 EUR |
| 502 | Man Ray, "PERSONNAGE". | 1 000 EUR |
| 503 | JAMES ROSENQUIST, serigrafi, signerad, numrerad, 170/200, och daterad 1975. | Återrop |
| 504 | Joan Miró, "UTAN TITEL". | 1 400 EUR |
| 505 | JAMES ROSENQUIST, etsning och akvatint, signerad, numrerad, 24/78, och daterad 1978. | Återrop |
| 506 | Robert Rauschenberg, "NONAME (ELEPHANT), FROM FOR MEYER SHAPIRO". | 900 EUR |
| 507 | Joan Miró, "UTAN TITEL (BARCELONA 1972-1973)". | 3 200 EUR |
| 508 | Pablo Picasso, "PEINTRE DEVANT SON TABLEAU". | 2 100 EUR |
| 509 | Keith Haring, "FLOWERS". | 5 100 EUR |
| 510 | Peter Max, "LIBERTY SUITE". | 1 300 EUR |
| 511 | Jaan Elken, "FATBOY SLIM". | 1 270 EUR |
| 512 | Rotraut Klein-Moquay, KOMPOSITION. | 630 EUR |