Art & Antiques Helsingfors F186

11 föremål
SKULPTUR, porslin, Popov, Ryssland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
ALFRED WILLIAM FINCH, VAS. Sign. A.W.F. 1900-talets början.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
SKÅL/FAT, Iris-fabriken (1897-1902), Borgå, Finland.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TALRIKAR 6 ST, porslin, Kejserliga porslinsfabriken. Nikolai II ca 1910.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 600 EUR
GERDA THESLEFF, KERAMIKSKÅL. Sign. GT, Finland 1918.
Klubbat pris
720 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
IRIS KERAMIKVAS. Märkt ABI, AS. Sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR