Modern Masters Helsinki F191

413 föremål
KAJ STENVALL, "VÅT RATT".
KAJ STENVALL, "VÅT RATT".
Klubbat pris
5 000 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
TAPIO WIRKKALA,  fanerfat, signerad TW.
Klubbat pris
5 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
MICHAEL SCHILKIN, skulptur, stengods, signerad M. Schilkin Arabia -45.
Klubbat pris
16 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
ANITRA LUCANDER, MUSIKSTUND.
ANITRA LUCANDER, MUSIKSTUND.
Utropspris
7 000 - 8 000 EUR
FRANCIS BACON, "METROPOLITAN".
Klubbat pris
5 800 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
PAAVO TYNELL, taklampa, modell 9029/8, Taito 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 EUR
Utropspris
7 500 - 8 000 EUR
PAAVO TYNELL, bordslampa modell 9228, Idman 1900-talets mitt.
Klubbat pris
12 500 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
ERIK ENROTH, ARBETARE.
ERIK ENROTH, ARBETARE.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
NINA TERNO, 'RYTTARE'.
NINA TERNO, 'RYTTARE'.
Klubbat pris
17 410 EUR
Utropspris
15 000 - 17 000 EUR
REIDAR SÄRESTÖNIEMI, LAPPLANDS SCHAMANS VISION.
Klubbat pris
52 405 EUR
Utropspris
40 000 - 42 000 EUR